Рекомендуємо

12 приголомшливих знімків Мекки з висоти пташиного польоту

Мекка - це місто Саудівської Аравії і священний центр паломництва для мусульман. В бік Мекки віруючі повинні повертатися обличчям під час молитви, де б вони не знаходилися. Величезні натовпи паломників зі всього світу прагнуть побувати тут, немусульманам в'їзд у місто заборонений зовсім. Але, як відомо, перебувати в центрі зосередження безлічі людей завжди досить небезпечно. Так, наприкінці вересня на шляху від наметового табору до мосту Джамра утворилася настільки сильна тиснява, що 769 людей загинули. Фотограф Ахмад Масуд прибув до Мекки вже після трагедії. Познайомимося з рідкісними знімками священного міста, зробленими ним з висоти.

Відповідно до історії міста, мусульмани на чолі з пророком Мухаммедом прийшли сюди в 630 році. Місцеві жителі здалися без бою і прийняли іслам. З тих пір це місце перетворилося на релігійний мусульманський центр.

Мечеть Аль-Харам вважається найбільшою у всьому світі. Саме тут розташована головна святиня ісламської релігії - Кааба. 11 вересня тут звалився будівельний кран, в результаті чого загинули 107 осіб.

Знімок зроблений 25 вересня. Безліч людей зібралося біля Кааби в Аль-Харамі.

Мусульманська святиня Кааба виконана у формі куба і знаходиться у внутрішньому дворі мечеті.

У 1980-х роках в мечеті пройшла реконструкція, в ході якої був прибудований великий корпус з парою мінаретів. З тих пір головний вхід в Аль-Харам, званий Воротами короля Фахда, розташований в цьому корпусі.

Під час найбільшого скупчення прочан в місті часто трапляються пожежі і тисняви, що супроводжуються смертями і пораненнями. Приміром, в кінці 20 століття в пішохідному тунелі, що зв'язує Мекку з містом паломників Міною, кількість загиблих досягла 1500.

На фото наметове місто прочан.

 

А тут знаходяться Стовпи, що символізують диявола.

Під час обряду віруючі кидають у них каміння, таким чином повторюючи дії пророка Авраама, колись побившим камінням диявола. При цьому слід бути обережніше, оскільки багато хто прагне наблизитися до стовпів якомога ближче, і утворюється тиснява.

Ті ж стовпи, але з ще більшої відстані. Знімок вміщує також і долину, в якій розташувалося наметове містечко Міна.

Це найбільший у світі наметове місто, чиї розміри і справді вражають.

Як правило, у Міні розташовується порядку 100000 наметів, у яких живуть до 3 мільйонів паломників.

У святих місцях в Мецці встановлені камери, зображення з яких транслюються на екрани служб безпеки.

Економіка Мекки сильно зав'язана на доходи від паломництва. Втім, вони підживлюють економіку не тільки міську, а й усього Аравійського півострова.

Загальний огляд головною Мечеті Аль-Харам і міста. На передньому плані королівська годинникова башта з мекканськими годинами. Висота конструкції досягає 601 метра, а металевий шпиль 45 метрів.


Також цікаво: