Рекомендуємо

20 шокуючих кадрів зони відчуження біля зруйнованої АЕС Фукусіма-1

Польський фотограф Аркадіуш Поднесенскій побував у зоні відчуження біля японській атомній електростанції Фукусіма-1, яка була зруйнована в результаті сильного землетрусу і наступного за ним цунамі в 2011 році. Художник зобразив на фотокамеру руйнування ніколи жвавих міст, спорожнілі вулиці та інші наслідки страшної аварії.

Фотограф зазначив, що і через чотири роки після аварії більше 120 тисяч чоловік і раніше не можуть повернутися в свої будинки, і багато з них досі живуть у тимчасовому житлі. Не дивлячись на це, деякі люди відмовилися покинути свої будинки і залишилися жити в радіоактивній зоні.

Невід'ємна частина ландшафту Фукусіми - мішки із землею. Це верхній шар грунту, який найсильніше піддався забрудненню і підлягає утилізації. Подібні маніпуляції проводилися навмисно, щоб радіоактивний грунт не рознесло сильними дощами і вітрами по окрузі.

На територію "червоної зони" Поднесенскій потрапив завдяки наявності спеціального дозволу і допомоги колишніх місцевих жителів. Він побачив залишені в поспіху ресторани і закусочні, школи, будинки і навіть колись наповнені життям шосе, які зараз захопила в свою владу природа.

Порівнюючи побачене з Чорнобильською зоною, де бував не раз, Поднесенскій визнав, що в Прип'яті предмети час від часу перекладаються туристами в пошуках ідеального кадру. На відміну від цього, у містах "червоної зони" японської аварії туристів немає, і тому більшість речей лежить на тих же місцях, де і чотири роки тому.


Також цікаво: