Рекомендуємо

6 розслабляючих поз йоги, які допоможуть вам заснути

Кращий спосіб забезпечити собі глибокий і здоровий сон - певні пози йоги в поєднанні з правильним диханням.

З'єднайте дзен з лікувальним диханням, випробуйте наведені нижче пози, покликані активувати парасімпатетичну нервову систему, що, в свою чергу, допомагає боротися зі стресом і розслаблятися.

Ці пози підходять як для практикуючих йогу, так і для новачків у цій справі, адже все, що вам для них знадобиться - звичайна подушка, і ви цілком зможете їх практикувати в тиші і спокої власному ліжку!

Перед початком зробіть по 10 глибоких вдихів і виходів.

1. Поза сидіння з широко розкинутими ногами (упавішта Конасана)

Сядьте на ліжко, якомога ширше розкинувши свої ноги, і покладіть перед собою подушку з таким розрахунком, щоб вона була прямо перед вашим торсом. Глибоко вдихніть і випрямьтесь, після чого, видихаючи, почніть нахилятися вперед від стегон і далі, рухаючи перед собою руки по ліжку, поки не ляжете на подушку. Якщо випрямлюючись або нахиляючись вперед, вам доводиться згинати спину, злегка зігніть ноги в колінах. Відпочиньте, зробивши 10 вдихів і видихів, а після випрямьтесь.

2. Поза коника (Салабхасана)

Ляжте на живіт, підклавши під нього і стегна подушку. Дивлячись вниз, і тримаючи шию прямо, візьміть пальці ваших рук «в замок» за спиною. Вдихніть, випряміть руки за спиною, і підійміть їх якомога вище до стелі, одночасно вдавлюючи кінчики ваших пальців на ногах у матрац. Видихніть, намагаючись не опустити рук. Вдихніть знову, піднімаючи груди і голову, дивлячись вперед і тримаючи спину прямо. Видихніть, зберігаючи цю позицію. Зберігаючи цю позицію, приготуйтеся до 10 глибоких вдихів і видихів. На першому видиху повністю опустіть тіло на ліжко, витягнувши руки вздовж нього.

3. Ноги у стіни (віпаріта карані)

Присуньте ваше ліжко до стіни, якщо вона там ще не стоїть, і покладіть подушку до стіни. Сядьте на подушку обличчям до стіни, ляжте на ліжко, підійміть ваші ноги уздовж стіни до стелі і розкиньте руки в бік долонями вгору, щоб ввібрати з диханням якомога більше  енергії відновлення, що ллється зверху.

Ця відновлююча поза особливо корисна тим, хто проводить багато часу на ногах. Вона сприяє поліпшенню кровообігу і надходженню кисню в мозок, розслабляючи і зцілюючи ваше тіло. Прийнявши цю позу, залишайтеся в ній 2-3 хвилини, глибоко дихаючи, а після вийдіть з неї, зігнувши ноги в колінах і перекотившись на бік.

4. Розслаблена поза на спині (Супта Баддха Конасана)

Сядьте на ліжко, підклавши під плечі подушку, і складіть разом ступні, розкинувши в сторони коліна. Розслабтеся, і почніть робити глибокі вдихи і видихи, з кожним видихом опускаючись на подушку. Після того, як ви повністю ляжете на спину, залишайтеся в цій позі як мінімум дві хвилини, закривши очі і думаючи про щось заспокійливе.

5. Поза лежачи на боці (джатхара парівартасана)

Ви можете легко перейти в неї з попередньої пози. Для цього, залишаючись на спині, складіть ваші коліна разом за допомогою рук, після чого покладіть їх набік, і розкиньте руки в сторони долонями вгору. Уявіть, ніби ваше дихання - це хвилі, що пробігають по вашому хребту, з кожним видихом знімають з нього напругу. Залишайтеся в цій позі хвилину-другу, після чого перекиньтеся на інший бік.

6. Поза повної розслабленості (савасана)

Перед тим, як відійти в країну снів, скористайтеся цим мирним моментом, щоб зайнятися медитацією і дихальними вправами.

Залиште подушку під вашими плечима, витягнувши ноги вперед. Прикладіть вашу ліву руку до серця, а праву - до живота. Зробіть три глибоких вдихи і видихи, вдихайте до рахунку чотири, утримуйте повітря в собі до рахунку сім, а після видихайте до рахунку вісім. Повторіть чотири рази.

Коли вам здасться, що вже достатньо, просто приберіть подушку з-під плечей, переклавши її під голову.

Солодких вам снів!

Джерело


Також цікаво: