Рекомендуємо

Буксирування айсбергів

Ідея буксирування айсбергів не настільки «божевільна», як може здатися на перший погляд. Останнім часом вона обговорюється особливо жваво. Скептицизм і недовіру змінюються серйозним вивченням проблеми. Французький інженерний копсорціум провів дослідження на замовлення Саудівської Аравії і зробив висновок: «транспортування айсбергів технічно і економічно реалізувати».

Доводи фахівців такі: айсберг складається з прісної води настільки чистою, що за всіма якостями вона нерідко буває схожа з дистильованою. Брилу масою 85 мільйонів тонн можна буксирувати по Індійському океану на 8000 кілометрів. При вході в Червоне море крижана гора розділяється на невеликі частини і потім доставляється в Джидду.

Втім, поняття «невеликі» тут досить відносно - кожен такий шматок буде важити близько мільйона тонн. Танення доставленого айсберга триватиме півтора року. І весь цей час воду будуть відкачувати на берег по трубопроводу. Отримана таким чином вода коштуватиме близько 53 центів за кубометр. Зараз кубічний метр опрісненою морської води обходиться жителям міст Саудівської Аравії близько 79 центів. Зауважимо: для областей Південної півкулі ця вартість значно нижче.

Чи є такий проект практично здійсненним?

Міжнародна конференція, яка була присвячена цій проблемі, дійшла висновку, що поставлені завдання можуть бути вирішені за допомогою сучасних технічних засобів, при цьому водопостачання за допомогою айсбергів буде коштувати на 30-50 відсотків менше, ніж отримання прісної води шляхом опріснення.


Також цікаво: