Рекомендуємо

Чому долар називають баксом?

Навіть етимологія не дає точної відповіді на питання, звідки взялося таке слово, як «бакс». Але серед кількох версій, є одна найбільш правдоподібна, яку можна підтвердити за допомогою історичних документів. І вона каже, що долар називають «баксом» через оленів.
Вперше бакс був згаданий в 1748 році (примітно те, що долар стали карбувати тільки через 44 роки після цього). У записах зазначено, що бочку віскі обміняли на «5 баксів», і стояло посилання на оленячі шкури.

Примітка: «buck» - олень-самець англійською.

Є ще один цікавий документ, що відноситься до того ж року. Це щоденник якогось Конрада Вайзера. У ньому є запис про подорож цього чоловіка, в якому його пограбували на суму в 300 «баксів».

У ті часи шкура оленя була поширеним засобом обміну. Причому 1 «бакс» - це не обов'язково 1 шкура. Залежно від якості хутра, «бакс» міг мати на увазі і кілька шкур.

Та й шкура використовувалася не тільки оленяча. Так що від виду тварини теж залежало кількість шкур, які вважалися одним «баксом». З одного з документів, наприклад, ми знаємо, що 1 долар дорівнював 6 шкурам бобрів або 12 шкурам кроликів.

Такий засіб обміну перестав існувати в наступному столітті, коли в Америці заснувалися європейці і з'явився долар в якості офіційної одиниці обміну. Ну а слово «бакс» нікуди не зникло і досі використовується в сленгу.

Тепер на одну загадку стало менше! Якщо вам було цікаво читати цю статтю, поділіться нею з друзями.


Також цікаво: