Рекомендуємо

Хунтуймося! Серія плакатів "Еволюція або смерть!"

Бандерики, як неофольклорні персонажі, належать до нового, постмайданного пласту української міфології. Вони з’явилися в мить зимового протистояння народу і тодішньої влади, як реакція на події і як одна з перших спроб осмислення революційного процесу художніми засобами. 

Бандерик уособлює собою революційну еволюцію, котра сталася за надзвичайно короткий проміжок часу. Українці, як і бандерики, ці олюднені тваринки, з безсловесних, вайлуватих і дещо кумедних істоток, майже миттєво перетворилися на експансивних, мілітаризованих створінь, що готові боронити своє, всіляко лютувати та проявляти несподівану винахідливість в непростій справі боротьби за власне виживання. Не втративши, при цьому, певної кумедності та іронічної складової.

Бандерик є своєрідною антитезою ватніку, як за формою, за змістом, так і за емоційним забарвленням. Він прагне простих речей – своя земля, своя хата, своя жінка, своя зброя, а ви, дорогі ватні гості, йдіть нахуй! Чужого нам не треба, а свого не віддамо. Але головне – бандерик зрозумів, що без болючих і дуже швидких змін діла не буде, і саме тому його актуальне гасло – еволюція, або смерть! Гнучко змінюйся і неодмінно переможеш! В цьому полягає тотальна протилежність неймовірно консервативному ватніку, цьому зашкорублому традиціоналісту і дегенерату.

Автор: Ivan Semesyuk

 


Також цікаво: