Рекомендуємо

Китаєць зробив цеглу зі смогу

У Китаї житель міста Шеньчжень зробив цегла з смогу, окутавшего Пекін. 

За словами китайця, що називає себе nut brother, ЩОБ виготовити один блок, йому знадобилося пробути в столиці КНР 100 днів. Протягом цього часу він за допомогою промислового пилососа збирав з повітря частинки бруду в місцях найбільшого скупчення людей, включаючи найбільшу в світі площу Тяньаньмень і Пекінський національний стадіон «Пташине гніздо».

Як пише Sina, апарат міг працювати без підзарядки протягом чотирьох днів. За даний часовий інтервал він встигав увібрати в себе стільки ж пилу, скільки щодня осідає в легенях приблизно 62 жителів Пекіна.

Зібравши необхідну кількість пилу для виготовлення будівельного блоку, китаєць спресував частинки в цеглу за допомогою спеціального обладнання. Молодий чоловік запевняє, що отриманий таким чином матеріал можна без проблем використовувати в будівництві.

Молодий чоловік розповів, що дана ідея прийшла йому в голову в 2013 році, коли місцеві ЗМІ повідомили про високий рівень забруднення повітря в Пекіні ультрадрібними частинками PM2.5, які проникають через більшість фільтрів і масок і, як вважається, осідають в легенях. Своєю акцією він мав намір привернути увагу до цієї проблеми. «Виснажуючи ресурси, ми самі перетворимося на пил», - вважає nut brother.


Також цікаво: