Рекомендуємо

Неймовірна сила вулканів

Ньірагонго, Демократична Республіка Конго. Озеро лави Ньірагонго осушувалося і наповнювалося кілька разів під час вивержень, які відбулися в останні десятиліття. У 2002 році лава досягла міста Гома, загинули десятки людей.

Ейяфьятлайокудль, Ісландія. Супутник Terra НАСА пролітав над вулканом в Ісландії 6 травня 2014.

Вулкан Сінмое, Японія. Виверження вулкана сталося 26 січня 2011 року. Попіл кружляв над містом Міядзакі, чим викликав скасування рейсів літаків, зупинку поїздів та закриття шкіл в області. Знімок зроблений супутником Terra 4 лютого 2011.

Вулкан Етна, Італія. Етна найвищий діючий вулкан у Європі.

Вулкан Ейяфьятлайокудль, Ісландія.

Вулкан Саричев, Росія. Його сфотографували 12 червня 2009 на борту Міжнародної космічної станції. Вулкан Саричев один з найжвавіших у Курильском архіпелазі.

Пуйеує Кордон Каула, Чилі. Прокинувшись 4 червня 2011, вулкан продовжував вивергати дим, принаймні, два дні. Він розташований в Чилі, прямо на кордоні з Аргентиною.

Вулкан Чайтен, Чилі. Після понад 9000 років мовчання цей чилійський вулкан знову прокинувся 2 травня 2008. 4000 мешканців міста Чайтен, розташованого в 10 кілометрах від епіцентру, були змушені евакуюватися на кораблі.

Вулкан Апі, Індонезія. Наприкінці травня 2013 року на невеликому острові в Індонезії прокинувся вулкан Апі, чим викликав скасування багатьох рейсів. Стовп диму піднявся до 20 км у висоту.

Вулкан Павлова, Аляска. Космонавти Міжнародної космічної станції зробили цей знімок 18 травня 2013.

Манам, Папуа-Нова Гвінея. Вулкан Манама розташований в 13 кілометрах від узбережжя Папуа-Нової Гвінеї і утворює острів шириною 10 км. Це стратовулкан, що складається з двох кратерів, обидва активні, але великі виверження характерні лише для південного кратера. Фото зробили 16 червня 2010.

Вулкан Ключевський, Росія. Виверження відобразили астронавти на борту шаттла Endeavour в 1994 році.

 


Також цікаво: