Рекомендуємо

Неземні пейзажі на Землі - вулкан Даллол

Щоб побачити позаземної краси пейзажі, зовсім не обов'язково рушати в далекий космос. Посеред пустелі в Ефіопії знаходиться найнижчий наземний вулкан на нашій планеті - Даллол, вершина якого розташована на висоті 48 метрів нижче рівня моря. Цьому місцю, також, належить рекорд найвищої середньорічної температури на нашій планеті - близько 34 ° С.

Цей вулкан утворився в результаті вторгнення магми на великій глибині в міоценових відкладення солей які розташовувалися вище і з наступною за цим гідротермальної діяльністю.

У 1926 році при виверженні без лави, утворився вулкан Даллол. А разом з ним і безліч інших кратерів, які утворили своїми викидами соляні рівнини і травертини.

В результаті діяльності гейзерів з'являються сольові конуси і сірчані бульбашки. Але ці гейзери зовсім не безпечні, так як вивергають сірчану кислоту.

Тут також є озера, пофарбовані окисом заліза, гарячі джерела і величезна кількість самих неймовірних, позаземних утворень.

Місцевість навколо вулкана вважається пустелею через суворі природні умови, однак насправді неподалік від вулкана знаходиться африканське село Даллол.

Місцеві жителі заробляють на життя збором сірки, яка потім використовується у фармацевтичних компаніях.


Також цікаво: