Рекомендуємо

Обмін відвідувачами між сайтами

Говорячи про розкручування сайту, ми розуміємо залучення до нього цільового трафіку. Така робота передбачає використання контекстної, тизерної або банерної реклами. Але рекламна кампанія - це комплекс методів, серед яких і обмін відвідувачами між сайтами.

Набрати необхідну відвідуваність затратно по часу і матеріально. Але існує досить дієвий і, як ніякий інший, доступний для веб-майстрів метод - обмін трафіком між сайтами, який не передбачає витрати коштів.

Для обміну відвідувачами належить вибрати сайти-партнери з подібною або суміжної тематики, уникаючи ресурсів з сумнівною репутацією. Так, така робота затратна по часу. Але це можна вирішити. Використання спеціальних сервісів з обміну трафіком спростить роботу і дозволить в короткі терміни просунути сайт. Що важливо, скористатися обміном відвідувачами безкоштовно може практично кожен власник сайту.

Обмін відвідувачами: як відбувається співпраця?

Веб-майстри зв'язуються між собою і домовляються про обмін відвідувачами, але, як говорилося раніше, це займає багато часу і зусиль. Тому частіше ресурси працюють зі спеціальними сервісами по обміну трафіком. Ви реєструєтеся, вказуєте потрібні тематики і гео (якщо це передбачено в системі). Тизерну мережі, як правило, надають можливість вибору тематик і гео, що позитивно впливає на якість трафіку.

Далі розміщуєте на вашому ресурсі інформери - блок з новин, клікаючи по яким користувачі переходять на сайти-партнери. Коли на інформери клацають ваші відвідувачі, то система обміну повертає вам трафік з інших ресурсів, натомість від того, що отримали з вашого. Перевірити переходи ви можете в особистому кабінеті тізерній мережі (найчастіше показники переходів можна подивитися в розділі «статистика»).

Обов'язково перевіряйте, де ставляться блоки з тизерами. Адже їх розміщення в важкодоступному місці або на непопулярній сторінці не принесе результату. Відвідувачі просто не «дійдуть» до інформера. Чи не буде переходу з вашого ресурсу - не буде віддачі від сайтів-партнерів.

Пам'ятайте, що не потрібно починати безкоштовний обмін трафіком з сайтами з поганою репутацією або низькою відвідуваністю. Вибираючи тизерну мережу, варто звернути увагу на якість сайтів-партнерів. Вигідно обмінюватися з великими ресурсами, які мають високу репутацію серед користувачів, адже перехід на такий ресурс підвищить ваш імідж і вселить упевненість в тому, що ваш сайт теж заслуговує на довіру.

Скільки ви отримаєте нових унікальних відвідувачів?

Як мінімум стільки ж, скільки перейшло з вашого ресурсу на сайти-партнери. Але кращі тизерні мережі розраховують більш високий коефіцієнт віддачі трафіку: 1,2 -1,5. Не варто гнатися за дуже високим коефіцієнтом - швидше за все це буде «сміттєвий» трафік, який не принесе користі ресурсу.

Переваги обміну трафіком

Як ми з'ясували, обмін трафіком - ефективний спосіб залучення нової цільової аудиторії і просування сайту. Безкоштовний обмін трафіком має кілька важливих переваг. Розглянемо головні з них.

- Високий обсяг цільового трафіку добре впливає на результати видачі в пошукових системах. Ваші позиції по низькочастотних і середньочастотних запитах значно поліпшуватися.
- Співпраця з сайтами і порталами спорідненої чи суміжної тематики додасть вашому ресурсу інформаційної привабливості. Адже якщо інформація, навіть якщо вона веде на інший ресурс, буде корисна користувачеві, з великою ймовірністю він повернеться ще раз на ваш сайт, збільшивши до нього рівень довіри.
- Цільової потік унікальних відвідувачів збільшить аудиторію порталу і зробить його просування більш результативним.
- Популяризація ваших інформаційних матеріалів на інших тематичних ресурсах.
- Індекс цитування (ІЦ і ТИЦ) збільшується. Він залежить від якості, кількості і розміщених посилань в інтернеті. Чим вище ІЦ сайту, тим вище його авторитет для пошуковика, а, отже, при ранжируванні він підніметься вище в пошуку.

Підводимо підсумок

Обмін відвідувачами між сайтами безкоштовно і швидко збільшить приплив цільового трафіку - ось його головний плюс! Це також ефективний метод для підвищення індексу цитування ресурсу. Для власників сайтів і веб-майстрів, які не мають великих коштів для розкрутки, він практично не має альтернативи. Сайт з великою відвідуваністю і високим ІЦ безсумнівно стане прибутковим.


Також цікаво: