Рекомендуємо

Послання інопланетянам від племені навахо

1960-і роки. Астронавти НАСА готуються до польоту на Місяць, і деякі їх тренування проходять в пустелях Арізони. За всім цим спостерігають з резервації індіанці племені навахо.

І ось один старий індіанець разом з сином пас овець, і тут їм зустрілася команда астронавтів. Старий англійською не розумів ні слова, тому запитав у свого більш просунутого сина, що роблять ці незнайомці в великих білосніжних костюмах. Один з американців відповів юнакові, що вони проходять практику перед польотом на Місяць.

Тоді старий запитав, чи може він через них передати повідомлення на Місяць. Співробітники НАСА відчули сенсацію, гучні заголовки в газетах і, природно, погодилися. Старий надиктував їм на записуючий пристрій коротке повідомлення на своїй мові, а син, чомусь, відмовився переводити його на англійську.

Астронавти в подиві просили інших індіанців перевести, що сказав старий, але вони відмовлялися, пояснюючи це труднощами перекладу. Тоді співробітникам НАСА довелося звернутися за допомогою до лінгвіста, який спеціалізувався на мовах індіанських племен. Той прослухав повідомлення, розсміявся і перевів слова старого індіанця:

«Місячні брати! Уважно стежте за цими людьми - вони прийшли, щоб відібрати ваші землі!».


Також цікаво: