Рекомендуємо

Сліпий чоловік та його безрукий один за 12 років посадили більше 10 000 дерев

Цзя Хаікса і Цзя Веньці -так звуть одних з найбільш працьовитих людей у світі. Цзя Хаікса народився сліпим, а у Цзя Веньці ампутовані обидві руки. Але незважаючи на це і свій вік, за 12 років вони разом посадили більше 10 000 дерев.

Хаікса і Веньці зустріли один одного більше 10 років тому, коли обидва шукали роботу. Хаікса згадав момент, коли одного разу його син прийшов додому і сказав: «Батьку, я бачив, як інший хлопчик чистив апельсин. Він так смачно пах, що мені здалося, що я навіть спробував його!» Тоді Цзя зрозумів, що повинен знайти гроші і не сидіти на місці.

Друзі вирішили захистити село від повені. Вони безкоштовно орендували ділянку вздовж річки і стали садити там дерева.

Їх робочий день починається о 7 ранку, озброївшись молотком і залізним прутом, вони йдуть робити добру справу. Грошей на саджанці у друзів немає, тому для посадки вони вручну збирають живці, що, враховуючи їх можливості, не так-то легко.

Поки Хаікса збирає кілочки, Веньці піклується про полив. «Я - його руки, - говорить Хаікса, - він - мої очі. Ми хороші партнери».

Завдяки цим добрим людям вздовж берега річки з'явилися тисячі осик та верб, куди тепер щовесни прилітають птахи. «Дещо у нас дійсно вийшло», - визнає Цзя Хаікса. «Ми твердо стоїмо на ногах, - додає Веньці. - Хоча ми і їмо одні лише булочки, в наших серцях панує мир».

 


Також цікаво: