Рекомендуємо

Уламки цивілізації. іржава спадщина

Часто занедбані конструкції, на яких час залишив свою печатку, викликають у нас непідробний інтерес. Особливо якщо вони загубилися в самих неочікуваних куточках нашої планети. У кожного затонулого корабля і проржавілого танка своя історія.

1. Танки. Кулебра, Пуерто-Ріко

У 70-х роках ВМФ США запропонував виселити всіх жителів з острова. Він був потрібен для військових навчань та відпрацювання навичок бомбардувань. Лише в 1974 році Річард Ніксон наказав військово-морському флоту США покинути острів і вивезти з нього всю техніку. Однак донині залізні старожили на пляжі Фламенко нагадують про ті часи.

2. Затонула яхта. Ардла, Антарктида

Бразильський журналіст Жоаа Лара Мескіта під час зйомок документального кіно втратив свій човен через шторм. Чилійський флот намагався її врятувати, але марно. Вона так і залишилася лежати на дні, а через прозорі води її видно навіть неозброєним оком.

3. Кладовище поїздів. Північна Кароліна

Близько 78 закинутих поїздів та автобусів було виявлено фотографом Джонні Джу в лісах Північної Кароліни. Ця станція була закинута після того, як відкрили нову лінію в Бостоні.

4. Покинутий човен Махено. Острів Фрейзер, Австралія

«Mahéno» - це океанський лайнер в Тасмановому море. Він затонув на початку 20 століття, перш ніж повинен був відправитися в Європу як госпітальне судно з Нової Зеландії. Його наздогнав циклон, і досі біля берегів Фрейзера можна побачити уламки.

5. Танки Шерман. Лагуна острова Сайпан, Маріанські острови

Цей танк - один із затонулих в битві за Сайпан в 1944 році. Близько тонни уламків покоїться тут на океанському дні, в тому числі японські кораблі, американські літаки і танки Шерман.

6. Шхуна в озері Гурон. Онтаріо, Канада

Ця шхуна є одним з найвідоміших затонулих суден в національному морському парку Fathom Five в Онтаріо, де його щорічно відвідують туристи на човнах, дайвери і любителі сноркелінга. 36-метровий корпус корабля, затонулого в 1885 році, залишився абсолютно неушкодженим.

7. Уламки Тангалума. Мортон-Айленд, Австралія

У 1963 році 15 морських суден, барж і екскаваторів були потоплені безпосередньо поблизу Мортон-Айленд. Нині вони вже стали частиною пейзажу і створюють приголомшливий вид, до них можна підібратися з аквалангами.


Також цікаво: