Рекомендуємо

Видобуток бивнів Мамонта - важка і небезпечна праця жителів сибіру

Мистецтво різьблення по кістці добре відомо в різних частинах світу. У середині ХХ століття особливо популярні стали вироби, виготовлені з бивнів мамонтів, досі вони не втрачають своєї цінності.

Основний видобуток бивнів виробляється в Якутії (крайня північ). Щорічно титанічними зусиллями місцеві жителі добувають близько 40-60 тонн, найчастіше це нелегальний і небезпечний промисел...

Мамонти населяли Північний Сибір близько 10000 років тому, після - вимерли через глобальне потепління. Судячи з кількості бивнів, які щорічно вдається відшукувати «шукачам скарбів», популяція тварин на цій території дійсно була величезною. Археологи оцінюють «поклади» мамонтових бивнів в сотні тисяч тонн, так що їх можна назвати найпоширенішими копалинами.

Ремісники цінують цей матеріал за міцність (найчастіше кістки мамонта порівнюють з бурштином або перлами) і досить великий обсяг, що дозволяє вирізати цілі скульптурні композиції. Також майстри виготовляють з бивнів гребені, шкатулки та інші вироби.

Видобуток бивнів - непросте заняття. Часом розкопки можуть затягнутися на 2-3 дні, а то й довше, оскільки останки мамонтів доводиться діставати з дна річок, з болотистої місцевості або з інших важкодоступних місць.

Щоб задобрити місцевих духів, мисливці залишають символічні прикраси на місці, звідки забрали знахідку.

Добутий дорогоцінний матеріал, як правило, відправляється в Китай. Там на бивні мамонтів величезний попит. Ціни на готові вироби можуть злітати просто до небес, часом це семизначні цифри! Добувачі ж отримують близько 25 тисяч рублів за кілограм кісток.

Звичайно ж, торгівля ведеться нелегально.

Мисливці за бивнями в Сибіру займаються пошуковими роботами професійно, тоді як в Техасі відомий випадок, коли останки доісторичної тварини були знайдені зовсім випадково в процесі будівельних робіт!

 


Також цікаво: