Рекомендуємо

Як був побудований Форт Бойяр

Міністр фінансів Франції в 1666 році віддав наказ, щоб верф поруч з містом Рошфор почала будівництво кораблів. Форт, що знаходиться посеред протоки, міг би стати перешкодою  і створити вогневий бар'єр перед ворожими судами. Однак відомий інженер Себастьян Ле Претр де Вобан заявив, що побудувати фортецю в такому місці просто неможливо.

У 19 столітті технології будівництва вийшли на такий рівень, який дозволяв спорудити подібну фортецю. Тому до ідеї створення форту знову повернулися, адже необхідність цього залишалася як і раніше гострою. Пов'язано це було з зовнішньою діяльністю Наполеона I, складними відносинами Франції та Великобританії.

Так, на початку 19 століття на наявній піщаній мілині почалися роботи з будівництва форту.

Фундамент фортеці, що представляв собою блоки з каменю, ставилося прямо на дно моря. Це призвело до серйозної проблеми. Виявилося, що блоки під своєю вагою просідають в грунт і перекошуються.

Через це в 1809 році всі роботи довелося зупинити. Їх відновили лише через 30 років, коли відносини з британцями знову стали загострюватися.

В результаті форт виявився довгобудом, який закінчили лише в 1857 році. Значного виду споруда, довжина якого складала 68-метрів, ширина - 30 метрів, а у висоту форт досягав 20 метрів.

У форті був гарнізон чисельністю в 250 чоловік, але по завершенні проекту з'ясувалося, що необхідність у подібному спорудженні вже відпала.

Тому фортеця, закріплена за французьким Військовим відомством, стали використовувати для утримання ув'язнених.


Також цікаво: