Рекомендуємо

Як правильно вибрати мандарини: приховані небезпеки ароматних плодів.

Мандарини - найпопулярніші фрукти в зимовий період. Ще б пак, адже навіть аромат цих корисних цитрусових покращує настрій!

Але як зробити так, щоб свято не закінчилося лікарнею? Харчові отруєння фруктами - не рідкість у наш час. Тому Пандорум вважає, що нам всім необхідно знати правила вибору якісних мандаринів.

Як вибрати мандарини

1. Небезпеки в шкірці
Перед вживанням мандарини необхідно мити! Багато хто думає, що раз ми чистимо мандарин, то і мити його зовсім не обов'язково. Але будь обережний: в шкірці мандаринів криється багато небезпек.
Перевізники покривають зелені фрукти етиленом, який відноситься до токсичних речовин і накопичується в печінці. Такі мандарини липкі на дотик. Під час чищення фрукта всі шкідливі речовини потрапляють на руки, а потім на м'якоть. Не можна чистити мандарини зубами.

2. Зовнішній вигляд
Мандарини із зеленими плямами свідчать про хворобу фрукта. Ненатуральний восковий блиск на шкірці означає, що мандарини обробили фунгіцидами.
Це роблять, щоб захистити фрукти від грибка. Але у великих дозах фунгіциди можуть викликати ниркову недостатність. Особливо їх згубну дію посилюється при вживанні алкоголю. Поверхня мандарина повинна бути шорсткою від природи.

3. Переморожені фрукти
При натисканні на фрукт, залишаються вм'ятини від пальців. Мандарини здаються вологими. Це означає, що їх сильно заморожували. Вживати такі фрукти не радиться.

4. Личинки плодової мухи
Середземноморські мухи - небезпечні шкідники. Вони харчуються шкіркою фруктів і овочів. Сліди личинок можна помітити на шкірці мандарина в місцях гниття і цвітіння.
Коли вживаєш в їжу такі мандарини, є ризик заразитися личинками паразитів і отримати отруєння.

Яскраво виражений цитрусовий аромат - один з головних проявів якості фрукта. Кожен сорт мандаринів має неповторний смак. Якщо ти любитель солодкого, вибирай іспанські мандарини. Вони без кісточок і мають яскравий помаранчевий колір. Турецькі мандарини жовтуваті і з кислинкою.

Мандарини з Марокко зовнішнім виглядом нагадують апельсини. Вони шалено солодкі. Мандарини з Абхазії мають кісточки, легко чистяться, соковиті з кисло-солодким смаком.

Ці поради зараз особливо актуальні, тому поділися матеріалом з друзями!


Також цікаво: