Рекомендуємо

Як створювалася легенда: 10 рідкісних фотографій зі зйомок «Зоряних війн».

Редакція «Пандоруму» вирішила згадати, як знімалися перші епізоди, які й забезпечили таку шалену популярність кіносазі "Зоряні війни".

Теперішньому поколінню вже важко уявити, що зйомки першої стрічки обійшлися без комп'ютерних спецефектів. Адже фільм знімався майже 40 років тому! Тим не менш, режисер Джордж Лукас зумів максимально реалістично зобразити фантастичні космічні кораблі, показати пейзажі далеких планет, а також їх жителів. І при цьому він використовував досить прості технології.

Космічні пейзажі далекої планети Татуїн знімалися в Тунісі. Причому назвою для планети послужив реальний місто Татауін, в якому велися зйомки. А практично вся бойова техніка була виготовлена ​​в мініатюрі.

Враховуючи масштабність задумки автора, бюджет фільму був досить обмеженим. Тому Джорджу Лукасу довелося проявити безмежну кмітливость.

Зокрема, їм був вперше реалізований оригінальний прийом зйомки. Щоб показати рух транспорту, наприклад піщаного краулера, він пересував НЕ модельку, а саму камеру.

Хоча більшість космічних кораблів існували лише у вигляді маленьких модельок, макети деяких з них були зроблені в натуральну величину.

Всіх роботів, звичайно ж, грали звичайні люди. А оскільки на зйомках не завжди був час зняти костюм, то під час невеликих пауз Ентоні Деніела, який зіграв дроида C-3PO, доводилося поїти через соломинку.

Якщо із золотистим C-3PO все було просто, то з відроподібним роботом R2-D2 довелося повозитися. Місця всередині було дуже мало, а сам макет дроїда вийшов досить важким. Тому діти не змогли б їм управляти. Всередину довелося посадити карлика Кенні Бейкера.

Тим не менш, акторові також було нелегко на знімальному майданчику. Зокрема, він не міг самостійно вибратися зі свого костюма. У зв'язку з цим відбулося кілька казусів, коли під час обідньої перерви Кенні попросту забували дістати з макета робота.

Актор Пітер Мейх'ю, який зіграв у фільмі Чубакку, отримав цю роль завдяки своєму великому зросту. Як жартував Джордж Лукас, Пітеру знадобилося лише випростатися на всі свої 221 сантиметр, щоб його кандидатуту затвердили. Тим не менше, ніхто з акторів так і не зміг повторити характерну міміку Мейх'ю. Тому, коли Пітер прихворів, знімальна група терпляче чекала його одужання.

Величезна слизеподібна істота Джабба Хатт в першій частині виглядала занадто неправдоподібно. Тому Джордж Лукас виключив сцену з її присутністю з фільму. Так, що поява Джабби Хатта відбулося лише у третій за рахунком частині фільму. Величезною лялькою керувало одночасно шість осіб, з яких четверо перебували всередині костюма!

Для того щоб зобразити планету евоків, також довелося чимало повозитися. Справжні дерева вміло розбавили декораціями, створивши відмінну картинку для фільму.

Просто не віриться, що процес зйомок перших «Зоряних війн» виглядає настільки простим! Якщо тебе вразили ці рідкісні кадри, то неодмінно поділися ними зі своїми друзями.

 


Також цікаво: