Рекомендуємо

Як знайти пісню по мелодії

Часто буває, що в голові крутиться якась мелодія або по радіо грає якась пісня, але ви не можете згадати її назви або ім'я виконавця. Спеціально для таких випадків з'явилося безліч сервісів, завдяки яким можна, буквально наспів ту чи іншу мелодію в мікрофон, отримати всі необхідні відомості про неї. Дана стаття розповість, як знайти пісню по мелодії.
 
На сьогоднішній день існує безліч сервісів для вирішення даної проблеми. Ми ж розглянемо найбільш популярні.
 
TrackID
 
Даний сервіс є одним з перших. Він був створений ще в 2006 році для телефонів компанії Sony Ericsson спеціально для того, щоб можна було знайти пісню по мелодії. Сьогодні він є стандартним сервісом на всіх мобільних телефонах, що розробляються шведсько-японською компанією.
 
Принцип роботи такої програми дуже простий. За допомогою мікрофону записується невеликий уривок тривалістю від 10 до 12 секунд у форматі AMR. Далі відбувається відсилання цього файлу на веб-сервіс Sony Ericsson, де відбувається його порівняння із зразками в базі даних, і вже через кілька секунд можна отримати всю потрібну інформацію про пісню.
 
Tunatic
 
Цей сервіс являє собою безкоштовну програму, розроблену для операційних систем Windows і Mac OS компанією Sylvain Demongeot. Принцип роботи схожий на той, який використовує Sony Ericsson, тільки запис аудіофрагмента вже ведеться на комп'ютер через лінійний або мікрофонний вхід. Відсилання відбувається на сайт Tunatic, в результаті він надішле посилання на станицю в інтернеті, де буде викладена докладна інформація про композиції.
 
Midomi.com
 
Ще одним популярним сервісом, мета якого - знайти пісню по мелодії, є сайт http://midomi.com. Даний пошуковик зовсім не вимагає точного збігу вашого варіанту наспіву з оригіналом пісні. Також варто сказати, що система досить розумна і не вимагає від вас великої голосового діапазону або унікального тембру. Найбільш коректно використовувати такий пошукової сервіс, висилаючи аудіофрагменти, де є виразні ознаки мелодії, а не нагромадження звуків з явним дисонансом.
 
Даний сервіс дуже простий у використанні: на кожній сторінці сайту є кнопка «Click and Sing or Hum», при натисканні на яку відкривається спеціальне вікно для роботи з мікрофоном. Залишається тільки наспівати 10-секундний фрагмент. Далі за певним алгоритмом сервіс зробить пошук.
 
Варто також відзначити, що сайт Midomi.com одночасно є і своєрідною соціальною мережею. Тому крім знайдених композицій програма видасть перелік користувачів, які раніше шукали цей трек, і фрагменти їх наспівів, а також кілька композицій, які схожі на шукану. Це зроблено для того, щоб розробникам надалі було легше вдосконалювати свій проект і поліпшувати якість пошуку, так як пісні складаються не тільки з однієї мелодії, в їх основі лежать також кілька доріжок, на яких звучать різні інструменти.
 
Підводячи підсумок, можна сказати, що дана розробка є дуже корисною і зручною для всіх, хто любить слухати і шукати для себе нову музику. Звичайно ж, такі сервіси не володіють даними про всіх композиціях, написаних людством за роки існування, однак здійснювати пошук популярних пісень, які звучать по радіо, на 100% можливо.


Також цікаво: