Рекомендуємо

Золото зі старої електроніки

У кожного з нас скупчилися десятки непотрібних і зламаних гаджетів. Виявляється, всі ці прилади здатні принести небагато користі перед своїм знищенням. Інженер і хімік Джозеф Мурчінсон (Josehf Murchison) опублікував покрокову інструкцію, як виплавляти золото зі старих електронних приладів, які ви збиралися викинути на смітник: старі ноутбуки, телефони, камери, принтери, сканери та інше непотрібне барахло.

Спочатку потрібно зібрати всі золотовмісні деталі разом. За кілька місяців кожен може назбирати чимало таких деталей. На фотографіях показано те, що Джозефу вдалося зібрати за три місяці.

Деталі потрібно відсортувати і за допомогою магніту прибрати позолочену сталь, яка вимагає окремого техпроцесу.

Очищені від бруду золотовмісні плати опускаються на один тиждень в розчин соляної кислоти (дві частини) і перекису водню (одна частина). Щодня горщик з кислотою потрібно злегка помішувати.

Через тиждень розчин темніє і стають видні плаваючі лусочки відшарованого золота. Їх потрібно пропустити через кавовий фільтр і промити метиловим спиртом.

Далі потрібно сплавити лусочки в один злиток. Температура плавлення золота становить 1063 ° C, так що звичайний пальник із завданням не впорається. Але якщо обробити золото тетраборатом натрію (боракс), то температура плавлення зменшується.

Далі плавимо суміш боракса і золота.

Отримавши злиток, потрібно зважити його для оцінки. Ось такий злиток важить трохи більше тройської унції (31,1 г) і коштує від 600 до 1600 доларів.


Також цікаво: