Рекомендуємо

Звідки пішла мода не застібати нижній ґудзик на піджаку

За американською версією, ця традиція бере початок на Дикому Заході. Від того, наскільки швидко чоловік міг дістати свій кольт, залежало його життя. І перевага в кілька секунд, яка давала розстебнута нижній ґудзик, мала величезне значення.

За англійської версією (яка здається більш правдоподібною, ніж американська), така мода була введена монархом Едуардом VII. За фотографіями ми бачимо, що він завжди ходив з розстебнутим нижнім ґудзиком на піджаку. Кажуть, що це через зайву вагу, яка стала з'являтися у монарха з віком.

Однак Едуард VII красувався в такому вигляді навіть в молодості. Тому версію з повнотою монарха можна відкинути, як просту народну байку.

Однак є випадки, коли нижній ґудзик все-таки застібається. Само собою зрозуміло, що якщо піджак на одному ґудзику, який виходить одночасно і нижнім, і верхнім, його потрібно застебнути. Так само роблять і з двобортними піджаками: якщо залишити гудзик не застебнутим, вид такого піджака буде неестетичним.

У кожному разі, правило про нижній ґудзику існує як етикетний норматив. А нормативи не обговорюють, їх просто дотримуються.


Також цікаво: